Okolí, výlety


V okolí: výborné cyklotrasy vhodné pro děti i dospělé, hřiště pro fotbal, tenis, volejbal, nohejbal a dětské hřiště s dětskými prvky cca 200m, ve vzdálenosti cca 6km se nachází „Šťastná země“ s celoročním a hlavně letním denním programem pro děti, v obci každoroční masopust, v letních měsících pravidelné zábavy v parku (venkovní tancovačka s živou hudbou). V obci je křižovatka letních turistických autobusů s možností přepravy kol. постельное белье сатин купить

Výlety: Sobotka-Humprecht 6km, Hrubá Skála, Trosky, Valdštejn a Kost 4-5km, muzeum v Turnově 8km, Sychrov, Mnichovo Hradiště, zámek Dětenice, Jičín 15-20km, Vrch Mužský s Drápskými světničkami, Rovensko pod Troskami – obrácené zvony, Kozákov (paragliding), Sobotka – lezecká stěna, Skalní města Českého ráje, Žehrovská a Podtrosecká údolí.

Hrad Kost

Vidlák

Hrad Hrubá Skála
постельное белье

Zajímavosti v okolí

Zámek Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála - 3km,

Zámek Hrubá Skála je romantický zámek asi 7 km jihovýchodně od Turnova v Českém ráji . Zámek stojí na dvou pískovcových skaliscích vysokých 60 m.

Hruboskalsko

Hruboskalsko - 3km,

Hruboskalsko je jedno s nejkrásnějších skalních měst. Nachází se přibližně 5 km za městem Turnov , směr Jičín , v centru Českého ráje, v České republice .

Kopicův statek

Kopicův statek - 3km, 

Kopicův statek je roubená usedlost z druhé poloviny 18. století. Nachází se v České republice , v Českém ráji , nedaleko Turnova , u obce Kacanovy . Významná památka lidové arch.

Hrad Valdštejn

Hrad Valdštejn - 4km,    

Hrad Valdštejn se nachází v Česku , v Libereckém kraji, nedaleko města Turnov . Je nejstarším hradem v Českém ráji .

Hrad Trosky

Hrad Trosky - 5km, 

Hrad Trosky je zřícenina, která se nachází v oblasti Český ráj, v České republice . Leží mezi městy Jičín a Turnov . V období romantismu byl Hrad Trosky častým námětem básníků.

Příhrazské skály

Příhrazské skály - 6km, 

Příhrazské skály jsou pískovcové skalní město. Nacházejí se nedaleko vrchu Mužský v Českém ráji cca 6 km severovýchodně od města Mnichovo Hradiště v České republice.

Hrad KostHrad Kost - 5km, 

Hrad Kost je středověká pevnost v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Nachází v České republice , přibližně 24 km severovýchodně od města Mladá Boleslav.

Údolí PlakánkuÚdolí Plakánku

5km, 

Údolí Plakánku je Národní přírodní rezervace v České republice. Nachází se v Českém Ráji , asi 4 km od města Sobotka . Údolí Plakánku je krásné zelené údolí mezi pískovcovými skalami.

Borecké skály

Borecké skály - 6km, 

Borecké skály jsou jedinečná přírodní památka v oblasti pískovcových skal a starých borovicových porostů. Nachází se v České republice , mezi městem Rovensko pod Troskami a obcí Ktová.

Vesec u Sobotky

Vesec u Sobotky - 5km, 

Vesec u Sobotky je malá vesnička ležící v České republice, asi 90km severovýchodně od hlavního města Prahy. Vesec u Sobotky je správní částí obce Libošovice a leží na okraji CHKO Český ráj.

Zvonice Rovensko pod Troskami

Zvonice Rovensko pod Troskami - 7km,

Zvonice Rovensko pod Troskami je starobylá zvonice s obrácenými zvony. Byla postavena v roce 1630. Původně zde stála jiná zvonice, postavená zřejmě během 16. století.

Židovský hřbitov  Turnov

Židovský hřbitov Turnov - 6km,

V Turnově, srdci Českého ráje, nachází se jediný židovský hřbitov v semilském okrese. Rozprostírá se na místě kde by jej málokdo čekal, pod mostem rychloproudé silnice.

Mužský

Mužský - 8km,

Mužský je čedičový vrch s nadmořskou výškou 463 m. Nachází nad stejnojmennou obcí v Českém ráji nedaleko města Mnichovo Hradiště v České republice. Mužský je nejvyšší bod oblasti.

Turnov

Turnov - 6km,

Je zde na co se koukat. Zaujme Vás jistě Muzeum Českého ráje, které má mnoho sbírek různých minerálů, sbírky geologické i historické.

Zámek Humprecht

Zámek Humprecht - 7km,

Zámek Humprecht je centrální stavba, která se nachází na návrší města Sobotky , nedaleko Jičína , v Královéhradeckém kraji, v České republice.

Drábské světničky

Drábské světničky - 9km,

Drábské světničky jsou zbytky skalního hradu vytesaného do pískovcových skal. Nachází se v České republice , asi 4 kilometry od Mnichova Hradiště.

Sobotka

Sobotka - 7km,

Sobotka je město v jižní části Českého ráje v České republice. Město je rekreačním a turistickým letoviskem. Historické centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany - 9km, 

Pivovar Svijany je jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice . Nachází v Libereckém kraji, nedaleko Turnova , v obci Svijanský Újezd.

Hrad Valečov

Hrad Valečov - 10km, 

Hrad Valečov je hradní zřícenina, která se nachází v České republice, nedaleko města Mnichovo Hradiště . Přibližně 3 km od dálnice Praha - Liberec. 

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec - 8km, 

Zámek Hrubý Rohozec se nachází ve městě Turnov v Českém ráji . Na místě nynějšího zámku byl postaven raně gotický hrad údajně již ve 13. století rodem Markvarticů.

Zřícenina hradu Rotštejn

Zřícenina hradu Rotštejn - 9km, 

Zřícenina hradu Rotštejn je zachovalá část bývalého hradu Rotštejna. Nachází se asi 9 km severovýchodně od města Turnov v Českém Ráji , v České republice.

Prachovské skály

Prachovské skály - 11km,

Prachovské skály jsou unikátní komplex pískovcových skalních útvarů v turistické oblasti Český Ráj v České republice . Skalní město se nachází v centrální části turistické oblasti.

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště - 13km,

Mnichovo Hradiště je město asi 70 km na severovýchod od Prahy , v České republice . Nachází se 30km jižně od města Liberec a 20 km severně od města Mladá Boleslav.

Zámek Mnichovo Hradiště

Zámek Mnichovo Hradiště - 13km,

Zámek Mnichovo Hradiště je barokní sídlo, které se nachází ve městě Mnichovo Hradiště , cca 20km severně od města Mladá Boleslav v České republice. 

Muzeum Mnichovo Hradiště

Muzeum Mnichovo Hradiště - 13km,

Muzeum Mnichovo Hradiště se nachází ve městě Mnichovo Hradiště v České republice. Muzeum vzniklo na základě sbírek pro národopisnou výstavu, která se konala v roce 1895.

Jinolické rybníky

Jinolické rybníky - 12km,

Jinolické rybníky se nacházejí v Českém ráji, asi 5 km od Jičína , v blízkosti Prachovských skal , u obce Jinolice.

Besedické skály

Besedické skály - 11km,

Besedické skály jsou zajímavý přírodní útvar, který leží nad levým břehem řeky Jizery, nedaleko obce Besedice , v Českém ráji , v České republice.

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov - 12km,

Zámek Sychrov je krásný novogotický komplex. Nachází se na severu České republiky, přibližně 17 km od města Liberec . Patří mezi významné kulturní památky České republiky.

Rozhledna Tábor

Rozhledna Tábor - 15km,

Rozhledna Tábor se nachází na vrcholu stejnojmeného kopce. Rozhledna leží poblíž měst Jičín a Lomnice nad Popelkou v České republice.

Jarmila Lásková Soldátová

tel.: +420 605 775 053
e-mail: jarmila.soldatova
@gmail.comOdkazy
Předpověď počasí

Předpověď pro:
Vyskeř
Počasí


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl